|

Wasze hity

  1. Sound of freedom. Dźwi...
  2. Mavka i strażnicy lasu...
  3. Raport Pileckiego
  4. Oppenheimer
  5. O psie, który jeździł ...
  6. Barbie
  7. Zielona granica

Historia jednej zbrodni


Reżyseria: Mariusz Pilis

Repertuar filmu "Historia jednej zbrodni" w Kielcach

Brak repertuaru dla filmu "Historia jednej zbrodni" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Historia jednej zbrodni
Tytuł oryginalny: Historia jednej zbrodni
Czas trwania: 75 min.
Produkcja: Polska , 2023
Premiera: 9 czerwca 2023
Dystrybutor filmu: Rafael

Reżyseria: Mariusz Pilis

Nowy film znakomitego dokumentalisty Mariusza Pilisa opowiada przejmującą historię rodziny Ulmów: Józefa i Wiktorii oraz ich siedmiorga dzieci, którzy poświęcili swoje życie, próbując ratować życie dwóch żydowskich rodzin. Niewyobrażalna zbrodnia, której 24 marca 1944 roku dokonali Niemcy, mordując z zimną krwią także malutkie dzieci Ulmów, jest dla reżysera punktem wyjścia do śledztwa w tej sprawie. Jego wyniki są szokujące…

Reżyser dotarł do niepublikowanych wcześniej materiałów, przeprowadził szereg rozmów, podążył powojennym tropem odpowiedzialnych za mord… Dzięki temu widz z przerażającym zdumieniem odkrywa prawdę, że sprawcy tej okrutnej zbrodni nie ponieśli za nią kary, a żandarm, który wydał wyrok na Ulmów i przeprowadził ich egzekucję, przez lata cieszył się szacunkiem i uznaniem w Niemczech.

Historia jednej zbrodni to nie tylko świetnie zrealizowany, trzymający uwagę widzów od pierwszej do ostatniej minuty dokument. To także film misyjny, w służbie prawdy, dopowiadający brakujące elementy historii rodziny Ulmów, nad którymi do tej pory nikt się nie pochylił.

Obraz wchodzi na ekrany kin w szczególnym momencie, kiedy to polscy katolicy przygotowują się do zaplanowanej na 10 września uroczystej beatyfikacji rodziny Ulmów. Będzie to wydarzenie bezprecedensowe w historii Kościoła: po raz pierwszy na ołtarze zostanie wyniesiona cała rodzina, w tym nienarodzone dziecko.Średnia ocena: 6.0
rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0
Oceniono 5 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Historia jednej zbrodni on IMDb

Trailer filmu: Historia jednej zbrodni

Wasze opinie

Mru 11. czerwca 2023, 8:27

Film o sprawach doskonale znanych (beztroskie powojenne życie nazistowskich zbrodniarzy). Tragiczna historia Ulmów traci w nim na swoim tragizmie właśnie, a w zamian dostajemy obraz posklejany (!) z różnych elementów, którego głównym bohaterem jest tak naprawdę dziennikarz - scenarzysta i reżyser w jednym, jak wynika z napisów końcowych. Artystycznie i filmowo - po prostu nic (zdjęcia i animacje słabiutkie; montaż z tego wszystkiego najlepszy). Szkoda, bo w Ulmom należy się wreszcie porządnie opowiedziana i zrobiona filmowa historia.

Dodaj nowy komentarz Historia jednej zbrodni

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

22 września
15 września
13 września
8 września

Zapowiedzi

29 września
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin